Emine Erdoğan Nereden Giyiniyor ?

Evet Sevgili tesettürlümoda.com ziyaretçileri Sayın Başbakanımızın eşi Sayın Emine Erdoğan’ı hepimiz tanıyoruz. Medyada sürekli şık tesettürlerle gördüğümüz Emine Erdoğan’ın nereden giyindiğini birçok izleyenin merak ettiğini düşünüyorum ki bende bunlardan biri olarak araştırma gereği duydum. Küçük bir araştırmanın ardından da sonuca ulaştım ve sizlerle paylaşmak istedim.

Emine Erdoğan’ın Modacısı Kimdir ?

Elif Kavakçı’yı aranızda duyanların olduğundan eminim. Elif Kavakçı kendine özgü farklı tesettür tasarımları ile Emine Erdoğan’ın moda tasarımcısıdır. ”Tesettürlü kadınların ihtiyaçlarına yönelik tasarımları ancak tesettürlü birisi yapabilir.” diyen Kavakçı’nın ilk müşterileri ablası ve annesi olmuştur. Önceleri ablası ve annesi için tesettür tasarımlar yapmaya başlamış daha sonra tesettürlü bayanların da şık aolabileceğini herkese kanıtlamak isteyerek moda dünyasına katılmıştır. Elif Kavakçı geçtiğimiz aylarda Amerika’da ilk kez düzenlenen bir tesettür giyim defilesinin altına imza atmıştır. Dallas’ta düzenlenen bu defilenin özelliklerinden biri de yine ilk Spor tesettür kıyafetlere yönelik olmasıdır. Elif Kavakçı dünyada tesettür giyim tasarımlarıyla ilgili büyük bir boşluk olduğunu düşünmüş ve tesettürlü kadınlarımızın ihtiyaçlarını yine tesettürlü bir bayan yapabilir diyerek işe koyulmuştur. Ünlü modacı Elif Kavakçı özellikle tesettürlü sporcularımızın ihtiyaçlarını da unutmamış tekwando ve snowboard gibi spor dalları ile uğraşan tesettürlü sporculuramıza da kıyafetler tasarlamıştır.

Elif Kavakçı Amerikada yaşamakta ve kendisine neden Amerika diye sorulduğunda ise şu cevapları vermiştir:

20 yıl önce ailesine karşı yaşatılan başörtüsü sorunu yüzünden Dallas’a taşındıklarını ifade eden modacı annesinin Erzurum Atatürk Üniversitesindeki tek başörtülü öğretim üyesi olduğunu ve başını açmasını istediklerini , babasının da yine üniversitede profesörken sınıfa kapalıları almamasını istediklerini ve ablası Merve kavakçı’nın da aynı sorunlarla tıp fakültesi 2. sınıf öğrencisi iken karşılaştığını söyleyerek bu durumdan kurtulmak için Amerika’ya geldiklerini ifade etmiştir. Elif Kavakçı Türkiyede yaşadıkları bu sorunlara bir anlam veremediğini vurgulayan ünlü modacı “Türkiye’de kimileri eğitimli, kültürlü olmakla tesettürü birleştiremiyor. Nasıl gömleksiz, ayakkabısız, pantolonsuz dışarıya çıkılmıyorsa bizlerde başörtümüzle çıkıyoruz. ” demiş ve   eklemiş “Başörtüsü insanların beynini kapatmıyor, başını kapatıyor. Diğer ülkelerde başörtüsü hiçbir şekilde engel olarak görülmüyor. Zaten aksini hiç anlayamıyorum.” Ünlü Modacı Elif Kavakçı Emine Erdoğan dışışında birçok ünlü ve siyasetçiye de moda tasarımcılığı yapmaktadır. Elif Kavakçı’ nın birkaç tasarısını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Aranılan Kelimeler:

  • emine erdoğan nereden giyiniyor (234)
  • emine erdoğan kıyafetleri (218)
  • sumeyye erdogan kıyafetlerı (96)
  • TESETTÜR gömlek modelleri (74)
  • tesettur sal modelleri (56)
  • kapalı hamile kıyafetleri (55)
  • sümeyye erdoğanın kıyafetleri (55)
  • pantolon etek kombinleri (51)


Bir Cevap Yazın